KONST / Litografier / Färglitografi 15075089
nr 1507 5089
Lars Wellton
(1918-1992), Sverige
Signerad, numrerad 295/310. Färglitografi, bildmått: 38x52cm, yttermått inklusive ram: 53x68cm
Lars Wellton, svensk målare och tecknare född 1918, död 1992.
Utrop:
500 kr
måndag 5 december 2022
kl 19:41:41
Lars Wellton
Läs mer om Lars Wellton